SZKÓŁKA SIATKARSKA

Jesteśmy na Facebook'u

Witamy
WITAMY SERDECZNIE.
Jesteś gościem oficjalnej strony Uczniowskiego Klubu Sportowego "JANTAR", działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gołdapi. UKS JANTAR powstał z inicjatywy dyrekcji szkoły, Rady Pedagogicznej oraz nauczycieli wychowania fizycznego w roku 2008 w celu kontynuowania dobrych tradycji sportu szkolnego , jako spadkobierca SKS JANTAR działającego w latach 70tych, 80tych i 90tych.
Głównym zadaniem klubu jest organizowanie różnego rodzaju sportowych zajęć pozalekcyjnych, turniejów oraz uczestnictwo w zawodach sportowych. Wszystkich gości zachęcamy do odwiedzania naszej strony, dzielenia się uwagami oraz propozycjami dotyczącymi pracy UKS. Mamy dużą nadzieję na szerokie kontakty z absolwentami naszej szkoły, byłymi nauczycielami, byłymi sportowcami, którzy pomogą nam w odtworzeniu historii sportu szkolnego. Szczególnie zależy nam na zdjęciach z różnych imprez sportowych z lat 1950 -2000 , z opisami, jak również chcielibyśmy odtworzyć rekordy szkoły w lekkiej atletyce.
Wszelki opinie, informacje ,opisy zawodów oraz zdjęcia prosimy przesyłać na nasz kontakt.

APEL ZARZĄDU UKS "JANTAR"
x
Przechwytywanie
23.03.2019 r. VIII Wiosenny Turniej PS o Puchar Dyr. LO

W sobotę 23 marca na sali gimnastycznej gołdapskiego liceum rozegrany został już po raz ósmy rozegrany został Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi. Ty razem był to turniej singlowy „ Młode Talenty 2019 „. Do turnieju zgłosiło się 10 dziewcząt i 6 chłopców, którzy rok temu rozpoczęli swoją przygodę z siatkówką w UKS Jantar w ramach programu KLUB 2018 finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Julia Jankowska a najlepszym zawodnikiem został Jakub Miszkiel. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Jantar oraz LO im. Jana Pawła II w Gołdapi przy wsparciu Gminy Gołdap.

09.03.2019. Ełk. VIII Ziowy turniej PS pań i panów

9 marca na hali MOSiR w Ełku drużyna damska i męska naszego klubu wzięła udział w VIII Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej. Panie rozegrały trzy mecze. W swojej grupie uległy zespołom UMKS MIKRO I Ełk i UKS SALOS Ełk i wygrały z Zespołem Szkół Sportowych z Ełku. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na V-VIII miejscu. Panowie w swojej grupie trafili na bardzo mocnych przeciwników i po wyrównanej walce ( zwłaszcza w pierwszych setach ) ulegli drużynie 15 Brygady Zmechanizowanej z Giżycka i drużynie Legends z Olsztyna. Ostatecznie panowie zostali sklasyfikowani na IX – XII miejscu.
Skład dziewcząt: Paula Borkim, Sandra Podsiad, Agata Bester, Julia Kalinowska, Karolina Rogala, Edyta Malijonis, Gabriela Górko, Ula Jurgielewicz, Maria Kołosza, Julia Skrzecz i Zuzia Śniczewska.
Skład panów: Piotr Raczyła, Michał Kamiński, Adam Rakowski, Kacper Kalita, Kacper Lange, Piotr Jabłoński, Krzysztof Malijonis, Tomasz Margiel i Michał Pruszyński.

05.03.2019 r. Gołdap. Półfinał III MW piłce siatkowej chłopców

We wtorek 5 marca reprezentacja chłopców w siatkówce rozegrała turniej półfinałowy Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Mimo tego, że gołdapska drużyna była gospodarzem turnieju naszym chłopcom nie udało się zakwalifikować do ścisłego finału jak również nie udało się dostać do turnieju barażowego. Najlepszą drużyną, która wygrała wszystkie mecze okazała się drużyna z Zespołu Szkół NR 3 w Szczytnie. Na miejscu drugim uplasował się zespół I LO z Ełku, który w tiebraku pokonał naszą drużynę.
Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi reprezentowali: Dawid Rusak, Piotr Raczyła, Michał Kamiński, Adam Rakowski, Kacper Kalita, Jakub Guźniczak, Grzegorz Zyskowski, Artur Szczep, Kacper Lange, Filip Kisłowski i Adam Ołów.

25.02.2019. Półfinał III w PK Chłopców

We wtorek 25 lutego w Gołdapi rozegrany został Półfinał III Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Niestety reprezentacja licealistów z Gołdapi nie zdołała pokonać drużyn z Ełku, Nidzicy i Pisza. Awans do Finałów Mistrzostw Województwa SZS wywalczył zespół z Nidzicy.
Organizatorem turnieju był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy z Łukaszem Tarasiewiczem na czele. Ogromne podziękowania należą się dla Zbyszka Konobrockiego, za pomoc w sędziowaniu. Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi zagrała w składzie: Zyskowski Grzegorz 3a, Kozłowski Hubert 2b, Pietruszewski Michał 3a, Wawrukiewicz Sebastian 3b, Bester Bartosz 3a, Kamiński Michał 2a, Rakowski Adam 2a i Rusak Dawid 2a. Opiekun drużyny: Bogusław Jejer. Za obsługę zawodów odpowiedzialni byli: Kacper Kalita 2b, Kacper Bruzgiewicz 2b i Jakub Gużniczak 2a.

16.12.2018 Gołdap.Rejon PS Chłopców

Drużyna siatkarzy z gołdapskiego Liceum zwyciężyła w turnieju rejonowym Szkolnego Związku Sportowego i awansowała do Półfinału Mistrzostw Województwa. Licealiści pokonali zespoły z Olecka (2:0), z Ełku (2:1) i ZSZ Gołdap (2:0). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Rusak z LO Gołdap. Turniej półfinałowy rozegrany zostanie w styczniu 2019 najprawdopodobniej w Gołdapi.

12.12.2018 Olsztyn. 65 lat SZS

W środę (12 grudnia) w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się jubileuszowa – X Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Podczas spotkania podsumowano poprzedni sportowy rok szkolny (2017/18), zaprezentowano laureatów we wielu kategoriach, wyróżniono też: działaczy, nauczycieli oraz samorządy, miasta i szkoły, które wykazały największa aktywność.
Bogusław Jejer, nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym w Gołdapi z rąk Przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Związku Sportowego Wacława Wasieli otrzymał medal 65-lecia Szkolnego Związku Sportowego.
W rywalizacji Moje boisko Orlik Licealiada/SPG, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi uplasowało się na VI miejscu w województwie.

05.12.2018. Ełk. Mistrzostwa Rejonu IV-go w PS Dziewcząt

Naszym siatkarkom nie udało się zakwalifikować do półfinałów Mistrzostw Województwa . W Ełku dziewczęta przegrały z I LO Ełk i I LO Olecko. Ostatecznie uplasowały się na III miejscu w Rejonie VI wygrywając jeden mecz z I LO Gizycko.

04.12.2018. Zakończenie ligi PS

Zakończenie Międzyszkolnej Gołdapskiej Ligi Piłki Siatkowej.
4-go grudnia na sali sportowej gołdapskiego liceum zakończyła się gołdapska liga piłki siatkowej. Do ligi zgłosiło się 9 dwuosobowych zespołów ( dziewczyna i chłopak). Od 2 października do zakończenia ligi, we wtorki, rozegrano 36 meczów systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Najlepszą „dwójką” okazał się zespół w składzie Karolina Rogala i Kacper Lange, którzy lepszym stosunkiem jednego wygranego seta wyprzedził parę Paulina Borkim i Dawid Rusak. Rozdano wiele indywidualnych nagród. MVP ligi w kategorii dziewcząt została Karolina Rogala a w kategorii chłopców Kacper Lange. Liga międzyszkolna rozgrywana była w ramach zadania Gołdapska Akademia Siatkówki. Organizatorem rozgrywek ligowych był Uczniowski Klub Sportowy Jantar Gołdap, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.