Tenis Stołowy Informacje
Jesteśmy na Facebook'u

Witamy

WITAMY SERDECZNIE.
Jesteś gościem oficjalnej strony Uczniowskiego Klubu Sportowego "JANTAR", działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gołdapi. UKS JANTAR powstał z inicjatywy dyrekcji szkoły, Rady Pedagogicznej oraz nauczycieli wychowania fizycznego w roku 2008 w celu kontynuowania dobrych tradycji sportu szkolnego , jako spadkobierca SKS JANTAR działającego w latach 70tych, 80tych i 90tych.
Głównym zadaniem klubu jest organizowanie różnego rodzaju sportowych zajęć pozalekcyjnych, turniejów oraz uczestnictwo w zawodach sportowych. Wszystkich gości zachęcamy do odwiedzania naszej strony, dzielenia się uwagami oraz propozycjami dotyczącymi pracy UKS. Mamy dużą nadzieję na szerokie kontakty z absolwentami naszej szkoły, byłymi nauczycielami, byłymi sportowcami, którzy pomogą nam w odtworzeniu historii sportu szkolnego. Szczególnie zależy nam na zdjęciach z różnych imprez sportowych z lat 1950 -2000 , z opisami, jak również chcielibyśmy odtworzyć rekordy szkoły w lekkiej atletyce.
Wszelki opinie, informacje ,opisy zawodów oraz zdjęcia prosimy przesyłać na nasz kontakt.

APEL ZARZĄDU UKS "JANTAR"
05.11.2017 r. Ostróda. Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Kadetów.

W niedzielę w Ostródzie odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Kadetów. Znakomity występ zanotował Dawid Chilicki w kategorii Młodzik wywalczył pierwsze miejsce i awansował do ogólnopolskiego turnieju, który odjeździe się w Bilczy (Kielce) w dniach 9-12.11.2017. Mateusz Marcinkiewicz uplasował się na siódmym miejscu, wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym. Dominik Świecki w kategorii Żak uplasował się na wysokim czwartym miejscu, również wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym.

26.05.2017

04.11.2017 r. - V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym

W miniony weekend zawodnicy sekcji tenisa stołowego UKS „Jantar” Gołdap rozegrali na wyjeździe dwa turnieje tenisa stołowego. To były bardzo pracowite dni - wyleczyliśmy siedem punktowanych miejsc.
Pierwszy odbył się w sobotę w Górowie Iławieckim pod nazwą V Grand Prix Górowa Iławeckiego.W kategorii szkoły podstawowe i gimnazjalne pierwsze miejsce zajął Dominik Świecki(SP-5), drugie miejsce zajął Dawid Chilicki, czwarte Mateusz Marcinkiewicz( obaj SP-2). Czwarte miejsce w kategorii do 40 lat zajął Kacper Misiun(ZSZ). W kategorii plus 50 lat pierwsze miejsce zajął Marek Różycki.

26.05.2017

27.10.2017 r. - I runda Północnej Ligi Regionalnej w Tenisie Stołowym.

Ruszyła pierwsza runda Północnej Regionalnej. UKS rozegrał mecz na wyjeździe w Krasnopolu z drużyną z 14 Dywizjonu Suwałki. Mecz zakończył się wygraną Zawodników z Gołdapi 10-7.

Więcej informacji

Lista i dane drużyn występujących w PLR w sezonie 2017/2018

26.05.2017

30.09-01.10. 2017 r. Kraków. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym

W Krakowie odbył się w weekend (30 września/1 października) turniej Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym. Wśród 128 najlepszych zawodników i zawodniczek w Polsce znalazł się Dawid Chilicki ( UKS Jantar Gołdap).Dawid zdobył pierwsze punkty do rankingu ogólnopolskiego. Celem klubu jest występ Dawida na wiosnę w Mistrzostwach Polski Młodzików.

26.05.2017
21-22.06.2017 - Dni sportu szkolnego
26.05.2017

02.09.2017 r. - V Grand Prix TS w Górowie Iławieckim

W Lidzbarku Warmińskim w sierpniu odbył się letni obóz kary województwa młodzików i kadetów.
Czterech zawodników UKS JANTAR uczestniczyło w obozie przygotowawczym w składzie: Dawid Chilicki, Mateusz Marcinkiewicz, Dominik Święcki i Damian Jarzyna. W trakcie obozu zawodnicy uczestniczyli w czterech treningach dziennie. Obóz prowadzili: trener klasy międzynarodowej Zbigniew Pietkiewicz, Leszek Kucharski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz Europy oraz zawodnicy z pierwszej i drugiej ligi PZTS. W obozie uczestniczyły reprezentantki Polski dziewcząt kadetek oraz młodziczek.

Photo0011"
26.05.2017
29.05.2017. Lubawa. MWWM SZS w LA

Gołdapscy licealiści wrócili z trzema medalami z Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce.
29 maja w Lubawie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
W biegu na 800 m, z doskonałym wynikiem 2:04,96 zwyciężył Albert Wronowski, który zdeklasował swoich rywali. Srebrny medal w biegu na 1500 m zdobył Konrad Poreda a brązową medalistką w biegu na 800 m został Karolina Szyszkowska. Opiekunem grupy uczniów był nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym w Gołdapi pan Bogusław Jejer.

26.05.2017
26.05.2017 zakończenie Ligi Streetballa

W piątek 26 maja 2017 r. pod patronatem starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka zakończyła się gołdapska liga streetballa 2017 - edycja wiosenna. Do turnieju zgłosiło się 8 czteroosobowych drużyn. Rozegrano 56 meczów w dwóch kolejkach, mecz i rewanż, systemem „każdy z każdym”. Turniej rozegrano w czterech rzutach: 4 kwietnia, 21 kwietnia, 12 maja i 26 maja na sali gołdapskiego Liceum Ogólnokształcącego i na boisku do koszykówki przy Gimnazjum Nr 1 . Prowadzona została klasyfikacja drużynowa oraz indywidualna ( zawodnik , który zdobędzie największą liczbę punktów w turnieju). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Żeroma Supersonics ( Kamil Kozłowski, Tomasz Zawadko, Mateusz Zawadko, Sebastian Wawrukiewicz ), która zdobyła 40 punktów. Taką samą ilość punktów uzyskała drużyna OSIR ( Przemysław Siwczyński, Hubert Małysko, Andrzej Kudosz, Łukasz Muszyński) .

26.05.2017
20.05.2017 r. II Otwarte Mistrzostwa Gminy Kalinowo w tenisie stołowym.

Zawodnicy ze wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, Podlasia (około 130 osób) oraz liczna 36-osobowa reprezentacja Szkoły Sportowej nr 7 z Kaliningradu wystąpili w Pisanicy w II Otwartych Mistrzostwach Gminy Kalinowo w tenisie stołowym. Sobotnie (20 maja) zmagania zdominowali Rosjanie, wygrywając większość kategorii. Jedynie wśród skrzatów (Karol Szeszko) i żaków (Marysia Skarżyńska i Dawid Chilicki) zwyciężali Polacy.

Wyniki

21-20.05.2017
13.05.2017 r. Mrągowo
W Mrągowie odbyły się w sobotę (13 maja) Mistrzostwa Województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym. Skrzaci rywalizowali tylko w grach pojedynczych, starsi zawodnicy oprócz singli wystąpili jeszcze w grach podwójnych i mikstach. Wyniki Mistrzostw Województwa skrzatów i żaków.
Gołdap reprezentowało dwóch zawodników, w kategorii skrzat Kacper Świecki, który uplasował się na wysokim piątym miejscu w czołówce najlepszych zawodników naszego województwa.
Rewelacyjnie zaprezentował się Dawid Chilicki zdobywając dwa wicemistrzostwa województwa w kategorii indywidualnej oraz w deblach, trzecie miejsce w grach mieszanych. Dawid będzie reprezentował Województwo Warmińsko- Mazurskie w Mistrzostwach Polski , które odbędą się w czerwcu w Krakowie.

Wyniki

21-29.04.2017
29.04.2017 r. Mistrzostwa Województwa w TS. Lidzbark Warmiński
W sobotę (29 kwietnia) w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym w kategoriach: młodzik i kadet. Oprócz rywalizacji o medale toczyła się walka o awans do Mistrzostw Polski w obu kategoriach wiekowych. Program imprezy zawierał wszystkie regulaminowe konkurencje.
W kategorii młodzik wystąpiło dwóch zawodników UKS „Jantar” Gołdap Dawid Chilicki oraz Dominik Święcki. To był kolejny dobry występ naszych zawodników w kategorii deble wywalczyliśmy mistrzostwo województwa, gry pojedyncze piąte i szóste miejsce, drużynowo czwarte miejsce. Trzeba nadmienić, iż Dawid Chilicki rywalizował z zawodnikami z wyższej kategorii wiekowej.
W dniu 13.05.2017rok Dawid Chilicki i Mateusz Marcinkiewicz wystąpią w mistrzostwach województwa w kategorii żak, które odbędą się w Mrągowie. Aktualnie Dawid jest mistrzem województwa Mateusz zajmuje trzecią lokatę. Dobry występ naszych zawodników w zawodach będzie premiowany awansem do mistrzostw polski, które odbędą się w Krakowie. W kategorii skrzat wystąpi Kacper Świecki.